ΑΡΙΝΑ ΣΑΜΠΑΛΕΝΚΑ - Τα τελευταία νεά & ειδήσεις

Σάκκαρη: Τα highlights της μεγάλης νίκης επί της Σαμπαλένκα (vids)

Newsteam 0 Comments

Τένις Η Σάκκαρη επικράτησε με 2-1 σετ της Αρίνα Σαμπαλένκα και πήρε την μεγάλη πρόκριση για τα ημιτελικά του WTA Finals. Μια μαγική εμφάνιση από την Μαρία Σάκκαρη ήταν αρκετή για να επικρατήσει με 2-1 σετ της Αρίνα Σαμπαλένκα και να πανηγυρίσει την μεγάλη της πρόκριση στην ημιτελική φάση του WTA Finals. Η Ελληνίδα αθλήτρια του τένις, ήταν εκπληκτική κόντρα στην Λευκορωσίδα και κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της με 7-6 στο πρώτο και με 6-3 σετ το τρίτο. Η Σάκκαρη πανηγύρισε σαν μικρό παιδί αυτή της τη νίκη, στην παρθενική της εμφάνιση στη διοργάνωση και πλέον στρέφει το βλέμμα της στην επόμενη αναμέτρηση κόντρα στην Ανέτ Κοντεβέιτ (Νο8 στον κόσμο) για τα ημιτελικά. Δείτε τα higlights της μεγάλης νίκης επί της Σαμπαλένκα που έδωσε στην Μαρία Σάκκαρη το εισιτήριο για τα ημιτελικά του WTA Finals: Σύμφωνα με πληροφορίες από την sportime

Διάβασε το »

Σαμπαλένκα – Σάκκαρη: Το κανάλι του μεγάλου αγώνα του WTA Finals

Τένις Το εμπόδιο της Αρίνα Σαμπαλένκα καλείται να ξεπεράσει τα χαράματα στις 03:30 τα χαράματα της Τρίτης (16/11), η Μαρία Σάκκαρη. Σαμπαλένκα – Σάκκαρη: Έτοιμο να κριθεί το δεύτερο εισιτήριο του ομίλου για τα ημιτελικά του WTA Finals, με την Μαρία Σάκκαρη και την Αρίνα Σαμπαλένκα να κοντράρονται αύριο στις 03:30. Η Μαρία Σάκκαρη έχασε από την Πάουλα Μπαντόσα, με 2-0 σετ (7-6, 6-4) όμως δεν χάθηκε καθώς παίζει τα ρέστα της για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Αντίπαλος της η Λευκορωσίδα Αρίνα Σαμπαλένκα που επικράτησε στον προηγούμενο αγώνα της Ιγκα Σβιόντεκ με με 2-1 σετ (2-6, 6-2, 7-5) και θα αντιμετωπίσει στη Γκουαδαλαχάρα την Μαρία Σάκκαρη. Η μεγάλη αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 03:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά μέσω του καναλιού του COSMOTE SPORTS 9 HD. Σύμφωνα με πληροφορίες από την sportime

Σάκκαρη: Πάλεψε, αλλά δεν πήγε τελικό

Η εξαιρετική πορεία της Μαρίας Σάκκαρη στο Open του Άμπου Ντάμπι σταμάτησε στα ημιτελικά. Η Λευκορωσίδα αποδείχτηκε πολύ υψηλό εμπόδιο για την Ελληνίδα πρωταθλήτρια και πέρασε στον τελικό νικώντας μάλλον εύκολα με 2-0 σετ, 6-3 και 6-2, μέσα σε μόλις 61 λεπτά. Η Αρίνα Σαμπαλενκα , νούμερο δέκα στην παγκόσμια κατάταξη και τέσσερα στο ταμπλό, άρχισε εντυπωσιακά τον αγώνα κερδίζοντας τα τρία πρώτα γκέιμ και τους 13 από τους 14 πρώτους πόντους. Η Σάκκαρη πήρε ένα γκέιμ, αλλά δεν κατάφερε να συνεχίσει την αντεπίθεσή της και μοιραία έχασε το πρώτο σετ με 6-3. Στο δεύτερο σετ η 25χρονη τενίστρια προηγήθηκε με 1-0 και 2-1, αλλά η συνέχεια ανήκε στη μεγάλη της αντίπαλο που πήρε τα τέσσερα επόμενα γκέιμ και επικράτησε με 6-2. Η Σάκκαρη, νούμερο 22 στον κόσμο, αφοσιώνεται πλέον στο Αυστραλιανό Open και θα μεταβεί στη Μελβούρνη, όπου βάσει πρωτοκόλλου θα μπει σε καραντίνα για 14 μέρες. Dominant performance 🙌@SabalenkaA defeats Sakkari 6-3, 6-2 and secures a spot in the final!#AbuDhabiWTA pic.twitter.com/kWPF0bKBdb — wta (@WTA) January 12, 2021