Την Τρίτη 3 Αυγούστου διεξάγεται η πέμπτη ημέρα του προγράμματος του στίβου στο Ολυμπιακό Στάδιο του Τόκιο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Αποστολή Sportime στο Τόκιο: Τόλης Λελεκίδης

Στο πρόγραμμα υπάρχουν 4 ελληνικές συμμετοχές, με τον Εμμανουήλ Καραλή ν’ αγωνίζεται στον τελικό του επί κοντώ, με τον Δημήτρη Τσιάμη στον προκριματικό του τριπλούν, την Ειρήνη Βασιλείου το πρωί να μετέχει στις προκριματικές σειρές στα 400μ. και το απόγευμα στις σειρές στα 110μ. εμπόδια τρέχει ο Κώστας Δουβαλίδης.

Πρωί

Τοπική ώρα (ώρα Ελλάδας)

09:00 (03:00) Τριπλούν (Α) προκριματικός- α’ γκρουπ

09:00 (03:00) Τριπλούν (Α) προκριματικός- β’ γκρουπ

09:05 (03:05) 1.500μ. (Α) 1ος γύρος- 1η σειρά

09:16 (03:16) 1.500μ. (Α) 1ος γύρος- 2η σειρά

09:20 (03:20) Ακοντισμός (Γ) προκριματικός- α’ γκρουπ

09:27 (03:27) 1.500μ. (Α) 1ος γύρος- 3η σειρά

09:45 (03:45) 400μ. (Γ) 1ος γύρος- 1η σειρά

09:53 (03:53) 400μ. (Γ) 1ος γύρος- 2η σειρά

10:01 (04:01) 400μ. (Γ) 1ος γύρος- 3η σειρά

10:09 (04:09) 400μ. (Γ) 1ος γύρος- 4η σειρά

10:17 (04:17) 400μ. (Γ) 1ος γύρος- 5η σειρά

10:25 (04:25) 400μ. (Γ) 1ος γύρος- 6η σειρά

10:50 (04:50) Μήκος (Γ) Τελικός

10:50 (04:50) Ακοντισμός (Γ) προκριματικός- β’ γκρουπ

11:05 (06:15) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 1η σειρά

11:13 (06:13) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 2η σειρά

11:21 (06:21) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 3η σειρά

11:29 (06:29) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 4η σειρά

11:37 (06:37) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 5η σειρά

11:45 (06:45) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 6η σειρά

11:53 (06:53) 200μ. (Α) 1ος γύρος- 7η σειρά

12:20 (07:20) 400μ. εμπόδια (Α) Τελικός

Απόγευμα

19:10 (13:10) 110μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 1η σειρά

19:15 (13:15) Σφαιροβολία (Α) προκριματικός- α’ γκρουπ

19:18 (13:18) 110μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 2η σειρά

19:20 (13:20) Επί κοντώ (Α) Τελικός

19:26 (13:26) 110μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 3η σειρά

19:34 (13:34) 110μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 4η σειρά

19:42 (13:42) 110μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 5η σειρά

19:56 (13:56) 5.000μ. (Α) 1ος γύρος- 1η σειρά

20:16 (14:16) 5.000μ. (Α) 1ος γύρος- 2η σειρά

20:35 (14:35) Σφυροβολία (Γ) Τελικός

20:40 (14:40) Σφαιροβολία (Α) προκριματικός- β’ γκρουπ

20:50 (14:50) 200μ. (Α) 1η ημιτελική σειρά

20:58 (14:58) 200μ. (Α) 2η ημιτελική σειρά

21:06 (15:06) 200μ. (Α) 3η ημιτελική σειρά

21:25 (15:25) 800μ. (Γ) Τελικός

21:50 (15:5) 200μ. (Γ) Τελικός

 

 

 

 

 

 

Τόλης Λελεκίδης για το sportime.gr. – sportime.gr – Αθλητικό portal με όλα τα τελευταία αθλητικά νέα, ειδήσεις για όλα τα σπορ από την Ελλάδα και τον κόσμο

Διαβάστε επίσης »